Znajdź rozkaz

Rozkaz L.7/2018 z dnia 10 czerwca 2018 r.

Stara Dąbrowa, 10.06.2018 r.

Rozkaz L. 7/2018

Druhny i Druhowie, Zuchy, Kadro!

Dobiega końca kolejny rok harcerski, ale i nasz zlot pełen śpiewu, uśmiechów, warsztatów i przygód. Jestem dumny z każdej zdobytej przez Was umiejętności, ale i sprawności, stopnia, gwiazdki. Z każdej złożonej Obietnicy Zucha, Przyrzeczenia Harcerskiego czy Zobowiązania Instruktorskiego. 

We wszelkich Waszych działaniach, zauważalny był prawdziwy wigierski hart ducha. Wasza uważność i troska o przyrodę były widoczne na każdym kroku. Serdeczność i braterstwo towarzyszyły nam w każdym harcerskim momencie. Przenieście tę energię na działania w czasie Harcerskiej Akcji Letniej. 

Życzę Wam, aby zbliżające się obozy, kolonie, rajdy i zlot były niezapomnianą przygodą. 

Do zobaczenia na harcerskim szlaku!

Wyjątki z rozkazu komendanta chorągwi L.5/2018 z dnia 12.05.2018 r.

 1. Odznaka Kadry Kształcącej

13.1. Przyznanie Odznaki Kadry Kształcącej

13.1.1.Na wniosek Komendantki Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej "Iluminacja" przyznaję Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej z ważnością do 12 maja 2022 r. druhnie phm. Weronice SZATKOWSKIEJ (Hufiec Warszawa-Praga-Północ).

 1. Zarządzenia i informacje

1.2. Informacje

1.2.1 Informuję o uchwale sądu harcerskiego hufca nr 1/2017 z dnia 1.10.2017 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu członka sądu harcerskiego hufca dh. hm. Sławomira Kunickiego. Treść uchwały jest dostępna w załączniku nr 1 do niniejszego rozkazu.

1.2.2 Informuję o uchwale sądu harcerskiego hufca nr 2/2017 z dnia 1.10.2017 r. w sprawie wyboru do sądu harcerskiego hufca ZHP dh. hm. Sławomira Kunickiego. Treść uchwały jest dostępna w załączniku nr 2 do niniejszego rozkazu.

1.2.3 Informuję o uchwale sądu harcerskiego hufca nr 1/2018 z dnia 10.05.2018 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu członka sądu harcerskiego hufca dh. hm. Piotra Nasiadko. Treść uchwały jest dostępna w załączniku nr 3 do niniejszego rozkazu.

1.2.4 Informuję o uchwale sądu harcerskiego hufca nr 2/2018 z dnia 10.05.2018 r. w sprawie wyboru do sądu harcerskiego hufca ZHP dh. hm. Piotra Nasiadko. Treść uchwały jest dostępna w załączniku nr 4 do niniejszego rozkazu.

1.2.5 Informuję o uchwale komendy hufca nr 4/2018 z dnia 10.05.2017 r. w sprawie Dodatkowej Składki Członkowskiej Zadaniowej na organizację wydarzenia "Wędrownicza Noc Kupały". Treść uchwały jest dostępna w załączniku nr 5 do niniejszego rozkazu.

 1. Hufiec

2.2. Mianowania w komendzie hufca

2.2.1. Mianuję pwd. Bartosza Miszewskiego w skład zespołu kwatermistrzowskiego.

 1. Gromady, drużyny

3.2. Zmiany organizacyjne

3.2.1. Na wniosek drużynowej zmieniam nazwę 73 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej "Czartak" na 285 Warszawską Wodną Drużynę Harcerską "Czartak". Nadaję jej barwyczarno-pomarańczowe.

3.2.2. Na wniosek Komendantki Szczepu 71 WDHiGZ „Baszta” rozwiązuję 71 Warszawską Drużynę Harcerską „Nidus”.

3.3. Zwolnienia i mianowania drużynowych

3.3.1. Na wniosek Komendantki Szczepu 71 WDHiGZ „Baszta” zwalniam z funkcji drużynowego 71 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Nidus” phm. Wawrzyńca Jacka Wojszko-Kołodyńskiego. Dziękuję Wawrzyńcze Jacku za lata pełnionej służby. 

 1. Mianowania instruktorów

7.1. Zamknięcia próby na stopień przewodnika/przewodniczki

7.1.1. Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 17 kwietnia 2018 r. zamykam próbę, przyznaję stopień przewodniczki i dopuszczam do złożenia zobowiązania instruktorskiego druhnę Igę Łukaszewicz HO (HWDW „Bojkot”) - opiekunka phm. Weronika Szatkowska.

7.2. Otwarcie próby na stopień przewodnika/przewodniczki

7.2.1. Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich otwieram próbę na stopień przewodnika/przewodniczki:

 • druhnie Mai Jaworskiej trop. (Szczep 62 WDHiGZ „Polanie”, 62 WDHS „Nebram”) – opiekun hm. Robert Borzecki,
 • druhnie Patrycji Kaczewskiej pion. (Szczep 84 WDHiGZ „Knieja”, 84 WDH „Ruwenzori”) - opiekun phm. Bartosz Romaniuk,
 • druhnie Małgorzacie Pysiak HO (Szczep 84 WDHiGZ „Knieja”, 84 WGZ „Akademia Pana Kleksa”) - opiekunka phm. Alicja Lewandowska,
 • druhnie Katarzynie Tratkiewicz sam. (Szczep 84 WDHiGZ „Knieja”, 84 WDH „Ruwenzori”, HWWDW „Głębia”) - opiekunka phm. Elżbieta Sendecka,
 • druhowi Jakubowi Żurkowi wyw. (Szczep 62 WDHiGZ „Polanie”, 62 WDH „Wyssogota”) – opiekun hm. Robert Borzecki,
 • druhnie Oliwii Danielczyk sam. (Szczep 73 WDHiGZ „Grot”, 73 WGZ „Żywiołaki”) - opiekunka phm. Barbara Murdza,
 • druhnie Katarzynie Jaślan pion. (64 WDH „Skaut”) - opiekun hm. Marcin Miłko, 
 • druhowi Łukaszowi Lewandowskiemu odkr. (Szczep 72 WDHiGZ „Ostoja”, 72 WDH „Knieja”) - opiekun phm. Bartosz Romaniuk.

7.3. Zamknięcia próby na stopień podharcmistrza/podharcmistrzyni

7.3.1. Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 8 maja 2018 r. zamykam próbę i przyznaję stopień podharcmistrzyni druhnie pwd. Paulinie Krzemińskiej (Szczep 17 WDHiGZ im. gen. Jakuba Jasińskiego) - opiekun hm. Witold Pietrusiewicz.

7.4. Otwarcia próby na stopień podharcmistrza/podharcmistrzyni

7.4.1. Na wniosek Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 5 czerwca 2018 r. otwieram próbę na stopień podharcmistrza:

 • druhowi pwd. Michałowi Karwowskiemu HO (Szczep 72 WDHiGZ „Ostoja”, 72 WDH „Bukowina”) - opiekun hm. Marcin Miłko.
 • druhnie pwd. Martynie Morawskiej HO (Szczep 72 WDHiGZ „Ostoja”, 72 WDH „Knieja” im. Kompanii Maciek) - opiekun hm. Michał Cyrkunowicz.
 1. Przydział służbowy

9.2 Zmiana przydziału służbowego

9.2.1 Informuję o zmianie przydziału służbowego pwd. Filipa Markosa z Hufca ZHP Wrocław-Wschód do Hufca ZHP Warszawa-Praga-Północ.

 1. Pochwały, wyróżnienia, nagrody 

12.1 Na wniosek prowadzących szkolenie drużyny sztandarowej hufca: hm. Roberta Borzeckiego i phm. Mariusza Borzeckiego udzielam pochwały 72 WDHS „Tundra” za ciężką pracę włożoną w przygotowania drużyny sztandarowej na zlocie hufca. 

12.2 Udzielam pochwały druhowi pwd. Łukaszowi Żmijewskiemu za pomoc przy organizacji Zlotu hufca. Gdyby nie Druha zaangażowanie i pomoc, zlot nie mógłby odbyć się w biwakowych okolicznościach.

12.3 Udzielam pochwały druhnie Agnieszce Łukowskiej za pomoc w przygotowaniu programu Zlotu hufca. Agnieszko, dzięki Tobie wigierska przygoda i duch lasu towarzyszyły nam  w tym wyjątkowym dla nas czasie.

 1. Inne

13.1. Przyznaje odznakę “Harcerska Kropla Braterstwa” druhowi pwd. Filipowi Markosowi.

13.2 Podaję do wiadomości wyniki Turnieju BEST:

 1. miejsce - 72 Warszawska Drużyna Harcerska „Knieja”
 2. miejsce - 285 Warszawska Wodna Drużyna Harcerska „Czartak”
 3. miejsce ex aequo:

                        64 Warszawska Drużyna Harcerska „Skaut”

                        73 Warszawska Drużyna Harcerska „Pod znakiem zapytania”

13.3 Podaję do wiadomości wyniki współzawodnictwa BEST Namiestnictwa Harcerskiego „Granaty”:

 1. miejsce - 64 Warszawska Drużyna Harcerska „Skaut”
 2. miejsce - 72 Warszawska Drużyna Harcerska „Knieja”
 3. miejsce - 84 Warszawska Drużyna Harcerska „Ruwenzori”

14.Sprostowania

14.1. Informuję, że w rozkazie L.6/2018 z dnia 25.05.2018 r. w punkcie 7.4.1 błędnie podano stopień otwierającego próbę. Było: druhowi Piotrowi Sikorskiemu, powinno być: druhowi pwd. Piotrowi Sikorskiemu.

Czuwaj!

/-/ phm. Bartosz Romaniuk

Ostatnio zmieniany wtorek, 30 październik 2018 13:40

Do góry

ROHiS

banerziel2

Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej UE

Ta witryna używa ciesteczek. Dzięki nim witryna ma pełną funkcjonalność i przewidziane udogodnienia. Używając tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na twoim komputerze.

Zobacz dokument: Dyrektywa o prywatności i łączności elektronicznej UE

Zablokowałeś/-aś ciasteczka. Możesz zmienić tę decyzję.

Zezwoliłeś/-aś na zapisywanie ciesteczek na swoim komputerze. Możesz cofnąć tę decyzję.