Rozkaz Specjalny Ls.2/2015 z dnia 8 grudnia 2015 r.

Warszawa, 8 grudnia 2015 r.

Rozkaz Specjalny Ls. 2/2015

Druhny i Druhowie!

W dniu 3 grudnia 2015 roku odszedł na wieczną wartę Druh podharcmistrz Mirosław Zabrocki. Był wieloletnim instruktorem Hufca Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków, działającym w Szczepie 273 WDHiGZ „MAZOWSZE”.

W szczepie pełnił m.in. funkcje:
* Drużynowego 273 WDH „WARS” (od 1976),
* p.o. Komendanta Szczepu „MAZOWSZE” (1978),
* Komendanta Podobozu w Selwie (1978) oraz inne funkcje na obozach Szczepu,
* Komendanta Szczepu 273 WDHiGZ „MAZOWSZE” (1982-1983),
* Członek Kręgu Instruktorskiego 273 „Bazyliszek”. (od 1984 roku).

Druh Mirosław był instruktorem sumiennym, oddanym środowisku harcerskiemu. Z chęcią służył pomocą młodej kadrze. Współpracował z powstałą przy szczepie drużyną wodną 273 WWDH „Press-Gang”. Na obozach szczepu niejednokrotnie organizował dla zuchów, harcerzy i kadry pływania na żaglówkach.

Dziękujemy Ci Druhu Mirosławie za wszystkie wspólnie spędzone chwile na harcerskim szlaku.

Spoczywaj w Pokoju.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą odprawioną w kościele, pw. MB Częstochowskiej Na Bródnie (kościół murowany), w czwartek 10 grudnia br. o godz.11.50.

pwd. Katarzyna Murawska HR

Ostatnio zmieniany sobota, 12 grudzień 2015 11:34