Specjalność turystyczno-krajoznawcza

Ideą drużyn turystyczno-krajoznawczych jest poznawanie w aktywny sposób otaczającego ich świata. Dzięki szerokiemu znaczeniu turystyka oferuje nam doskonałe narzędzia do pracy z drużyną, zarazem najprostsze, jak i te zakrawające poziomem o wyczyn. Wspólnie z harcerzami możemy przemierzać pola, lasy i łąki Mazowsza, wspinać się na grzbiety Tart czy Karkonoszy, a nawet wygrzewać się nad ciepłym, zagranicznym morzem. Nie jest to jedynie wędrówka, odwiedzanie muzeów lub oglądanie zabytków, ważnym aspektem jest również praca nad sobą, służba na rzecz kultury i turystyki, zdobywanie kolejnych odznak czy nawet uprawnień PTTK.